klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5 klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5

1/19

PODRÓŻE NIEZWYKŁE...

  • w-facebook
Świat zmienia się szybko i brak już białych plam na mapach.
Nie oznacza to jednak, że nie ma w nim miejsc wartych odkrycia dla samych siebie i spraw, w które warto się zaangażować dla innych. 
  
Jesteśmy ludźmi z pasją, gnanymi po świecie nie tylko chęcią przygód, ale także poznawania, doświadczania i lepszego rozumienia tego co widzimy. Stronimy od głośnych, zatłoczonych kurortów, i pseudo egzotycznych pokazów dla turystów. Docieramy do tego co rdzenne i prawdziwe, stawiamy na autentyczne przeżycia i emocje. Angażujemy się i doświadczamy. Zanurzamy w innym świecie i dajemy mu się na chwilę pochłonąć. Odczuwamy go takim jaki jest – bez upiększeń, czasami surowy i okrutny, ale znacznie częściej szczerze życzliwy i radosny. Przepełniony barwami, emocjami i smakami. Wypełniony jak życie – czasem uśmiechem a czasem łzami, splecionymi ze sobą w korowodzie zmian, gdzieś pomiędzy współczesnością a echami tego, do czego tęsknimy – świata wyobrażeń z dawnych map i podróży w nieznane. 

Pomagamy odkrywać i poznawać. Uczymy się rozumieć różnorodność. Uczymy się także dawać coś od siebie. Każda nasza wyprawa ma ambicję stać się równorzędną wymianą kulturowych wrażeń, przełamując typowe relacje między turystami i odwiedzanymi społecznościami. Szanujemy zarówno naszych kontrahentów jak i ludzi, którzy bezpośrednio – często bardzo spontanicznie – świadczą dla nas różne usługi, są naszymi przewodnikami po lokalnym świecie. W każdy wyjazd staramy się zaangażować własne siły aby w przemyślany sposób zrobić coś, co mogłoby choćby w skali mikro pomóc rozwiązać jakąś istotną lokalnie kwestię...

 
Wierzymy, że dzięki takiemu podejściu tworzymy podwaliny bardziej zrównoważonej i świadomej turystyki. 
Jeżeli podzielasz naszą pasję i zachwyt świata oraz ideały, które nami kierują ...


 
 1 <img alt="wyprawy, urlop, off-road, adrenalina" src="ethno adventure.jpg" />

ZAPRASZAMY we wspólna drogę!

O nas...

PAWEŁ RUT

Doświadczony, certyfikowany pilot wyciczek, z turystyką zawodowo związany od 1989r.

Współpracownik wielu renomowanych biur podróży. Jego pasją są podróże na terny  Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Środkowej, Azji Centralnej jak również Europy.

Od czasu, kiedy prowadził swoją pierwszą imprezę trampingową po Egipcie, z plecakiem wzdłuż Nilu, skoncentrował się na wyprawach w małych grupach, kładąc nacisk na elementy przeżyciowe i poznawcze, zbliżając się nie tylko do miejsc, ale także ich mieszkańców, kultur, zwyczajów i tradycji.

Od kilkunastu lat jest także adiunktem na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie prowadzi wykłady m.in. z obsługi ruchu turystycznego.

IGA CICHOŃ

Doskonały organizator i przewodnik.

Antropolog kultury, zafascynowana Zakaukaziem oraz egzotyką krajów Azji Centralnej.

Od wielu lat wyjeżdża w poszukiwaniu autentycznych przeżyć i emocji związanych z duchowością rdzennych mieszkańców gór, oraz nomadów stepów i pustyni. Ponad hotele ceni jurty i czajchany, a ponad all inclusive – samodzielnie wypieczony chleb w pamirskim piecu, gdzieś na placu w Toktomush.

Odnajduje filozoficzną prawdę w codziennych zajęciach mieszkańców Pamiru, w stawianiu jurty, filcowaniu wełny, wyplataniu dywanów. Włącza się w akcje pomocowe dla mieszkańców tadżyckich i kirgiskich wiosek, organizuje zbiórki książek i zabawek dla dzieci, a także funduszy np. na budowę przedszkola.

W Azji Centralnej czuje się jak u siebie w domu gdyż prawdopodobnie żyła tu już kiedyś, we wcześniejszym wcieleniu.

UWAGA:

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  • w-facebook

Created by ETHNO - Adventure. All rights reserved.