klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5 klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5

JAPONIA - Jesień w kraju Kwitnącej Wiśni

Czas i lokalizacja

Termin: 05 października - 19 października 2019 r.

Miejsce: Japonia

O wydarzeniu

Arigatougozaimasu - czyli dziękuje. Ten uprzejmy wzrot słychać w Japonii na każdym kroku. Powściągliwi, uprzejmi Japończycy za tym słowem skrywają siebie. Czy można w 2 tygodnie zrozumieć Japonie? Nie Japonia to kraj w którym tradycja łączy się z niwocześnością, gdzie świątynie shinto przeplatają się z ze świątyniami buddyjskimi i ogrodami zen. Sublelnoś i delikatność jest widozna na każdym kroku oraz wyczuwalna w jedzeniu. Japonia potrafi zaskakiwać i zachwycać swoją innością.

Zapraszamy do udziału w naszej wyprawie!

 

1/4
1/3
1/4
1/6

PROGRAM RAMOWY * )

Dzień 1 Przelot do Tokio

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Tokio.

 

Dzień 2 - Tokio

Przylot do Tokio, zakwaterowanie w hostelu, spacer po mieście - wjazd na wieże Urzędu Miasta oraz spacer na Uneo.

 

Dzień 3 - Kamakura

Wycieczka do Kamakury miasta, które było siedzibą rządu w okresie XII - XIV w. Zobaczymy posąg Wielkiego Buddy, wysoki na ponad 13m i wykonany z brązu oraz liczne chramy shinto, w których można pokłonić się lokalnym bogom. Na koniec spacer po handlowej ulicy Komachi z degustacją lokalnych przysmaków.

 

Dzień 4 - Góra Fuji

Całodniowa wycieczka dookoła góry Fuji, pojedziemy pociągiem, autobusem, kolejką naziemną, kolejką górską oraz statkiem, na punkcie widokowym przy odrobinie szczęścia zobaczymy ośnieżoną górę Fuji oraz skosztujemy czarnych jajek.

 

Dzień 5 - Matsumoto

Przejazd do Matsumoto - spacer po mieście i zwiedzanie czarnego zamku (jedego z 2 czarnych zamków znajdujących się w Japonii)

Dzień 6 - Kamikochi

Wycieczka do malowniczej miejscowści Kamikochi położnej w Alpach Japońskich, spacer wzdłuż rzeki Azusa ( w większości teren płaski, czas przejścia około 4 godziny)

 

Dzień 7 -  Kioto

Przejazd do Kioto, po zakwaterowaniu zwiedzanie dystryktu Higashiyama, pełnego wąskich uliczek i małych sklepików, gdzie można spotkać tradycyjnie ubranych Japończyków udających się do świątyni. Droga między Kiyomizudera i świątynią Yasaka ma tylko dwa kilometry długości i można to zrobić w pół godziny, można z łatwością spędzić pół dnia lub dłużej w okolicy, odwiedzając różne świątynie, sanktuaria, sklepy i kawiarnie po drodze.

 

Dzień 8 - Kioto

Zwiedzanie Kioto - Złoty Pawilon położony w parku zen, zamku Nijo, dawnej rezydencji szogunów oraz Zamku Uspokojonego Smoka

Dzień 9

Wycieczka do pierwszej stolicy Japonii-Nara, gdzie zwiedzimy między innymi świątynie Todaiji z 15 metrowym posągiem Buddy.

W drodze powrotnej zwiedzimy Sanktuarium Fushimi Inari słynne z tysiąca bram torii cynobrowej.

 

Dzień 10

Przejazd do Hiroshimy, spacer po mieście.

Dzień 11

Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima, która jest znana  ze swojej gigantycznej bramy torii, która podczas przypływu wydaje się unosić na wodzie. Widok jest zaliczany do jednego z trzech najlepszych widoków w Japonii. Wjedziemy kolejką na szczyt góry Misen. Pobyt na wyspie zakończymy zwiedzaniem wielowiekowego sanktuarium Itsukushima

Dzień 12

Wracamy do Tokio. Po drodze zatrzymamy się w Himeji i zwiedzimy Shosha wzgórze gdzie kręcono Ostatniego Samuraja, następnie przejdziemy do białego zamku Himeji uważanego za najpiękniejsz w Japonii feudalny zamek.

Dzień 13

Zwiedzanie Tokio które rozpoczniemy od wizyty na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Zobaczymy świątynię Meiji Jingu, poświęconą dawnej parze cesarskiej. Obiekt położony jest w malowniczym otoczeniu rozległego wiecznie zielonego lasu. W tej samej części miasta czeka nas też wizyta w gwarnej i barwnej dzielnicy Harajuku, ulubionym miejscu młodzieży reprezentującej najróżniejsze japońskie subkultury a na koniec udamy się do dzielnicy Akihabara mekki elektronicznej rozrywki.

Dzień 14

Wylot do polski

Wyprawa a charakter trampingowy!

 

ZAPRASZAMY!

 

____________________________________________________________________________

 

KOSZT: 2900 zł + 170 000 Jenów (ok. 5 600zł)

 

CENA OBEJMUJE:

- opiekę doświadczonego polskiego pilota

- przejazdy i noclegi zgodnie z programem

- ubezpieczenie

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zapewniający bezpieczny powrót (inne biura obciążają tym klientów, my wliczamy w nasze koszty)

- bilet na japońską kolej

 

CENA NIE OBEJMUJE

- biletu lotniczego (pomagamy w wyborze najlepszej opcji i zakupie)

- wyżywienia - jest tak różnorodne, że warto wszytskiego popróbować we własnym zakresie na miarę sił i możliwośći ;-)

Jeśli interesują Cię szczegóły wyprawy, zapraszam na: