klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5 klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5

Keralia - podróż i joga - 

- wyprawa z Fundacją TEJAS

Czas i lokalizacja

Termin: 10 - 23 luty 2019 r.

Miejsce: Indie

O wydarzeniu

Jest takie miejsce, niezwykłe. Miejsce, w którym można zjeść wspaniałe jedzenie (Ommmmmnononom....), podziwiać naprawdę bujną, niesamowitą przyrodę, odpocząć, poddać się relaksującym masażom, uprawiać jogę... a jednocześnie poczuć się jak prawdziwi globtroterzy i zobaczyć kawałek świata.


Mówimy o Kerali w południowych Indiach - soczystej i zielonej krainie nad morzem i jeziorami, z pięknymi wzgórzami kardamonowymi. Kerala ma również bogatą historię, która sprawiła, że niesamowita kultura lokalna naznaczona jest obecnością wielu różnych grup religijnych i etnicznych. To właśnie w Kerali rosną słynne przyprawy, po które tak łapczywie przyjeżdżali tu Chińczycy, Arabowie, potem kolonizatorzy – najpierw Portugalczycy, potem Holendrzy, a na koniec Brytyjczycy. Ktoś te przyprawy musiał sprzedawać, więc znajdziemy tam ślady wspólnot trudniących się handlem z całych Indii, a także dawne dzielnice żydowskie.

 

Chcemy tam Was zabrać. W lutym. Piszecie się? 😊💓 Wyjazd, na którym i pozwiedzacie, i będzie czas na relaks w hotelach 3, 4 a – na deser - nawet 5-gwiazdkowych o super klimacie, a do tego codziennie towarzyszyć nam będzie regenerująca i doładowująca baterie joga. Marzenie.

 

Chcemy, aby wyjazd jogiczny do Kerali będzie wyjątkowy i został w Waszej pamięci na długo. Mamy Wam sporo do zaoferowania. W ramach Fundacji Tejas proponujemy Wam wyjazdy edukacyjno-krajoznawcze, w których nie tylko odpoczywamy w niebiańskich kurortach, ale też poznajemy świat, historię i ludzi dookoła. A przede wszystkim wgłębiamy się w jogę.

 

Codziennie towarzyszą nam zajęcia jogi, a w niektóre dni spotykamy się również na warsztaty lub mini wykłady na temat jogi. Tematem przewodnim jest „Czym jest joga i jak mogę dzięki jodze wrócić do siebie na co dzień”. Myślimy długodystansowo. Nie tylko odpoczywamy na wakacjach, ale też budujemy bazę na przyszłość. Joga w nurcie Vinyasa Krama jest przeznaczona dla wszystkich, początkujących i zaawansowanych. Zadbamy o to, by każdy rozwijał się w swoim zakresie i granicach indywidualnego komfortu.

 

Kerala to także miejsce, które bardzo teraz potrzebuje wsparcia, bo, jak może słyszeliście, dotknęła je powódź. Keralczycy są jednak bardzo silni i prężnie się odbudowują. I chcemy im w tym pomóc. Dlatego 10 % z kosztów pośrednich wyjazdu przeznaczymy na oficjalny rządowy fundusz wsparcia dla poszkodowanych.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta, ale chcesz pojechać z grupą przyjaciół? A może potrzebujesz jeszcze wyższego standardu hoteli? Zapraszamy do kontaktu, organizujemy wyjazdy na zamówienie, również w języku angielskim.

 


Zainteresowani?

 

Zapraszamy!

 

Poniżej smaczki, które dla Was przyszykowaliśmy <3 :

1/1
1/1
1/1

Ramowy plan wyprawy *)

 

Dzień 1:

Wylot z Warszawy.

 

Dzień 2: Koczin

Nasza ekipa przywita Cię na lotnisku Kochi International Airport i zabierze do hotelu. Dzień na relaks. Nocleg w Waterfront Granary.

 

Dzień 3: Koczin

Poranna joga z Aliną i Arunem w hotelu J.  Później śniadanie i zwiedzanie Koczinu. Zobaczymy poportugalski St Francis Church, najstarszy kościół w Indiach, 500-letnie  portugalskie domy, chińskie sieci rybackie, VI-wieczną synagogę, tzw. Jew Town, czyli dawną dzielnicę żydowską i Mattancherry Palace, zbudowany przez Portugalczyków pałac miejscowego Radży Koczinu. Ściany pałacu są udekorowane jednymi z najpiękniejszych fresków w Indiach. Noc w hotelu.

 

Dzień 4: Koczin

Poranna joga z Aliną i Arunem w hotelu.  Czas na RELAKS (można pobuszować w Forcie Koczin ;) ). Wieczorem oglądanie spektaklu teatru tańca indyjskiego Kathakali. Śpimy w hotelu.

 

Dzień 5:  Thekkady – ok. 5 godzin jazdy

(osoby z chorobą lokomocyjną proszone są o zaopatrzenie się w aviomarin i/lub imbirowe tabletki dostępne w naszych aptekach;)

Po porannej sesji jogi, podróż do Thekkady – przejeżdżamy 110 km, z czego 4 godziny z widokiem na przepiękne wzgórza kardamonowe <3. Przyjazd do hotelu. Po obiedzie idziemy na plantacje przypraw, z których południe Indii słynie – kardamonu, pieprzu, kawy, herbaty... W drodze powrotnej do hotelu możemy się zatrzymać na lokalnym bazarze i złapać pyszne, aromatyczne przyprawy do domu ;)… Odpoczynek i nocleg w hotelu.

 

Dzień 6: Thekkady 

Poranna joga z Aliną i Arunem w hotelu J. Potem ruszamy na plantacje przypraw! Noc i odpoczynek w hotelu. Wieczorem mini wykład i rozmowa o jodze, co to i po co ;).

 

Dzień 7: Thekkady 

Poranna joga z Aliną i Arunem w hotelu. Następnie jedziemy w podróż łodzią i szukamy dzikich zwierząt (Wildlife Boating) na jeziorach Thekkady. Wieczorem niesamowity pokaz sztuk walki - Kalari Martial Arts. Nocleg w hotelu

 

Dzień 8:  Jeaaaaa! Nocleg na wodzie.  – 4 godziny

Poranna joga z Aliną i Arunem i jedziemy do Alleppey, znanego jako "Wenecja Wschodu”. Po przyjeździe wchodzimy na tradycyjną łódź w stylu keralskim, która będzie naszym domem przez dzień i noc J. Niezapomniana przygoda. Płyniemy przez słynne keralskie jeziora (tzw. Backwaters). Nocleg w łodzi – domku.

 

Dzień 9: Kumarakom – 1 godzina jazdy

Poranna joga z Aliną i Arunem J.  Później przejazd do cudnego ośrodka wczasowego nad wodą w Kumarakom (jeżeli czytaliście książkę Arundhati Roy “Bóg rzeczy małych”, to właśnie 10 km stąd jest wioska będące inspiracją dla powieści J). Kumarakom to miejsce, które pełne jest niekończących się jezior, kanałów, rzek, rozlewisk. Będzie dla Was niesamowitym doświadczeniem, a relaksujące popołudnie w tym miejscu zapewni Wam wspaniały odpoczynek. Wieczorem pojedziemy do sanktuarium ptaków! Nocleg w hotelu.

 

Dzień 10:   Kumarakom 

Poranna joga z Aliną i Arunem, a następnie jedziemy zobaczyć wioskę Kumarakom – możecie poznać, jak żyją ludzie w okolicy. Nie będziemy przecież tylko siedzieć w ośrodku! J Poznamy prawdziwych mieszkańców Kerali z krwi i kości, zgodnie z programem odpowiedzialnej turystyki <3. Po zapoznaniu się z miejscowymi, idziemy spać do naszego niebiańskiego ośrodka.

Dzień 11:   Kumarakom 

Poranna joga. Po jodze jedziemy do Kovalam (niedaleko stolicy stanu Trivandrum). W hotelu znajdujemy swoje pokoje, a później mamy wolny wieczór na relaks na plaży lub nad basenem. Noc w hotelu.

Dzień 12:   Kovalam 

Poranna joga. Po jodze jedziemy do Kovalam (niedaleko stolicy stanu Trivandrum). W hotelu znajdujemy swoje pokoje, a później mamy wolny wieczór na relaks na plaży lub nad basenem. Noc w hotelu.

Dzień 13:  Kovalam – Trivandrum – 4 godziny jazdy

Poranna joga.  Odpoczywamy na plaży, łapiemy książkę, ładujemy baterie. Wieczorem warsztaty z Aliną.

Dzień 14:  Kovalam – Trivandrum 

Poranna joga.  Dalej ładujemy akumulatory, a w południe tradycyjny keralski obiad. Yummmy! Wieczorem podsumowanie warsztatów i sesji jogi. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 15: Ach te powroty... – 30 minut jazdy

Poranna joga J.  Po śniadaniu wyjazd na swój lot na lotnisko w Trivandrum.

 

*) program ma charakter ramowy i w zależności od czynników takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdnośc dróg, może ulec       
    modyfikacji.

 

KOSZT: 

Cena za jedną osobę w pokoju dwuosobowym:

przy wpłacie do

31.10.2018 – 5300 złotych

30.11.2018 – 5600 złotych

31.12.2018 – 5900 złotych

Cena za jedną osobę w pokoju jednoosobowym

przy wpłacie do

31.10.2018 – 7700 złotych

30.11.2018 – 8000 złotych

31.12.2018 – 8300 złotych

 

CENA OBEJMUJE:

* Codzienna joga oraz w wybrane dni warsztaty & mini wykłady

* Zakwaterowanie w hotelach 3, 4, 5 gwiazdkowych wspomnianych poniżej lub w przypadku nieprzewidzianych zmian równoważnych standardem 

* Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

* Śniadanie we wszystkich hotelach

* Tradycyjny keralski obiad w Kovalam (zorganizowany przez miejscowych)

* Śniadanie, Obiad, Kolacja na łodzi – domku (z klimatyzacją)

* Spektakl Kathakali w Koczinie

* Zwiedzanie plantacji przypraw w Thekkady

* Wycieczka łodzią i wyglądanie dzikich zwierząt na rzece Periyar

* Wycieczka po sanktuarium ptaków Kumarakom Bird Sanctuary

* Wycieczka po wiosce Kumarakom

* Transport busem z klimatyzacją do wszystkich wymienionych punktów programu

* Odbiór z lotniska

* Anglojęzyczny kierowca autobusu ;)

* Lokalne podatki

 

CENA NIE OBEJMUJE

* Biletów na przelot do Koczinu i z Trivandrum (a jeśli już będziesz w Indiach lub Azji także biletów na inne środki transportu ;). Jeżeli dostaniemy jakąś ciekawą ofertę biletów, to niezwłocznie Wam ją przekażemy!

* Kosztów wizy turystycznej do Indii

* Innych posiłków czy napoi niż wymienione powyżej. Zamówisz i zjesz sobie na co będziesz mieć ochotę J

* Opłat za bilety do muzeów itp.

* Masaży i zabiegów ajurwedyjskich

* Prania i innych osobistych wydatków

 

CHARAKTER IMPREZY:

1) Wyjazd odbędzie się przy minimalnej liczbie uczestników, czyli 10 osób. Poczekaj z kupieniem biletu aż potwierdzimy, że mamy grupę 

 

2) Bilet lotniczy na trasach Warszawa-Koczin i Trivandrum-Warszawa oraz wizę do Indii kupujemy sami. Polecamy przelot Emirates lub Qatar Airways, ponieważ jest tylko jedna przesiadka z Warszawy. Można jednak wyszukać tańsze połączenia. Sprawdź wyszukiwarkę indyjską Makemytrip.com i znajdź tam tanie loty krajowe, jeśli chcesz złapać lot powrotny z Koczinu. W innym wypadku wybierz opcję multicity.

 

Wiza do Indii: Roczna, wielokrotnego wjazdu (trzeba to zaznaczyć w aplikacji wizowej) kosztuje 513 złotych. Niestety regulacje się niedawno zmieniły, dostajemy wizę na dłużej, ale też więcej za nią płacimy. Wniosek wizowy jest prosty, na wizę się czeka zazwyczaj do 2 tygodni, ale zawsze lepiej złożyć z zapasem. Wszystkie informacje znajdziecie tutaj: https://www.blsindiavisa-poland.com, a my służymy pomocą w przypadku wątpliwości.

 

3) Obowiązującą walutą w Indiach jest Rupia Indyjska

 

4) Aby jak najlepiej dostosować praktykę do Ciebie, poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego oraz o przedłożenie zaświadczenia o braków przeciwskazań zdrowotnych do uprawiania łagodnych ćwiczeń jogicznych. To tylko formalność, ale jest ona warunkiem wzięcia udziału w naszej przygodzie <3

 

Organizatorzy:

Ethno Adventure & Zespół Fundacji TEJAS

 

Alina Kaczmarek-Subramanian

 

Założycielka Fundacji TEJAS.

 

Swoje jogiczne, psychologiczne i prozdrowotne zainteresowania postanowiłam przekuć w działanie i konkretną formę, czyli Fundację TEJAS (sprawdź nas: www.fundacjatejas.pl).

 

Jestem nauczycielką jogi, uczę w nurcie Vinyasa Krama nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Ojcem Vinyasy Kramy w XX wieku w Indiach był Tirumalai Krishnamacharya. Odbyłam kursy nauczycielskie: m.in. Svastha Yoga of Krishnamacharya Teacher Training Program (200 RYS Yoga Alliance) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana, Santhi School of Yoga and Vedanta Studies TTC w Indiach u Sajeego Arrakal Monoharan (250h.), kurs Vinyasa Kramy u Basi Tworek w warszawskim Stanie Skupienia (ponad 350h.), szkolenie nauczycielskie w metodzie Iyengar'a w ramach programu "Zdrowe społeczeństwo" (Europejski Fundusz Społeczny), organizowanego przez szkołę Joga Sztuka Życia i Mazowiecką Grupę Szkoleniowo-Doradczą (80h.), kurs instruktorski jogi w ciąży Shakti Yoga z Kopenhagi (30h.), w Krakowie uczestniczyłam w kursie instruktorów medytacji u Macieja Wieloboba oraz last but not least – mam za sobą kurs jogicznego Mindfullnessu z Indrą i A.G. Mohanami, którzy spędzili z ojcem współczesnej jogi, Krishnamacharyą (patrz wyżej) grube lata życia i bardzo dużo się od niego nauczyli.

 

W moich zajęciach staram się przywrócić uczniom stan spokoju :) i nauczyć, jak go odnajdywać samemu. Z lekkością, przyjemnością i uśmiechem uczę hatha jogi, pranajam, kriyi i medytacji, prowadzę autorskie programy Jogi, w których pracujemy nad siłą nie tylko fizyczną, ale też psychiczną – szukamy całościowego dobrostanu i korzystamy z technik, które mają nas tam zaprowadzić. Uczę m. in. w szkołach Stan Skupienia, Roots Fitness&Yoga, Santhi School of Yoga, Pogodna Studio oraz w klinice osteopatycznej Decclinic, a także na Pradze w Parku Praskim i Stowarzyszeniu Zimba. Jestem Ambasadorką Jogi w ramach programu indyjskiego Ministerstwa Jogi, Naturoterapii i Ajurwedy AYUSH.

 

Z zawodu jestem również etnolożką i poznawanie innych krajów zawsze było moją pasją. Mam szczęście jeździć do Indii od 2006 roku, a od 2014 spędzałam w Indiach każdego roku kilka miesięcy, przebywając właśnie w Kerali. Chcę Wam pokazać tę cudną krainę.

 

Arun Kumar

 

Wasz organizator i opiekun, osobisty lokals, który będzie służył Wam pomocą, informacją i pozytywnym nastawieniem. Ambasador Jogi AYUSH. Skończyłem kurs Vipassany w 2015, antycznej medytacji pochodzącej od Buddy. Z przyjemnością i pasją, którą chętnie się dzielę, uczę podstawowych technik medytacyjnych. Praktykuję również jogę od 12 lat i ćwiczę intensywnie karate. Zostałem wprowadzony w technikę zwaną kriya przez mojego nauczyciela Sri M, prowadzącego Satsang Foundation. Medytacja i kriya są najważniejszą częścią mojej codziennej praktyki.

Jeśli interesują Cię szczegóły wyprawy, zapraszam na: