klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5 klnrq6z7at6d1vi7b29iythllr71p5

USA - odkrywamy Amerykę wraz z TAHOE for LIFE

logo_nr 10.png

TAHOE for LIFE

 

Witamy, jesteśmy grupką ludzi z pasją, dla których hasło „ adventure’’ oznacza gotowość do wyzwań, spełniania siebie, odkrywania i poznawania nieznanego, które to od dobrych kilkunastu lat towarzyszy nam w wojażach po Stanach Zjednoczonych. To wszystko w połączeniu z doświadczeniem i umiejętnościami sprawnej i rzetelnej organizacji pozwala nam przekraczać granice własnych marzeń, wyzwań i chęci poznania świata. Dlatego też obraliśmy sobie nowy cel, przelać to wszystko na Państwa. Na tych co przygodę wynoszą na piedestał , tym którym  na hasło „plecak” drżą ręce ale i dla tych co cenią sobie ciszę na końcu świata.

Przydatne informacje:

Sukcesem każdej wyprawy jest należyte jej przygotowanie. Ważne jest nie tylko to, co włożycie do plecaka, ale przede wszystkim to, czego dowiecie się o kulturze i zwyczajach krajów, do których chcecie wyruszyć. Ta wiedza sprawi, że Wasza podróż będzie bogatsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Tu zamieszczamy wiele przydatnych wskazówek.

 

Dokumenty:

 

 1. Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych.

 2. Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).

 3. Dla własnego dobra należy zrobić kopie wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu – strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

 4. Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

 5. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

 6. Mile widziane międzynarodowe prawo jazdy.

 

Pieniądze:


Walutą w USA jest dolar (USD), który dzieli się na 100 centów. W obiegu są monety o nominałach: 1, 5, 25, 50 centów i 1 USD oraz banknoty o wartościach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 USD.

Dla zabezpieczenia finansów powinniśmy mieć ze sobą oprócz gotówki – karty płatnicze. Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie, to pamiętaj, że nie możesz polegać tylko na jednej karcie. American Express, Master Card i Visa są powszechnie akceptowane.

 

Ubranie:

 

Zacznijmy od tego że jest styczeń, a nasza wyprawa będzie mieć wiele odcieni od zimy w Lake Tahoe po lato w San Diego, więc oprócz standardów:

 

- Dwie pary wygodnych butów plus klapki (Zimowo/Trekkingowe wodoodporne, adidasy)

- Lekka, ciepła wodo- i wiatroodporna kurtka, strój narciarski/snowboardowy, czapka, rękawiczki

- ubranie wiosenno-wakacyjne

 

 

Co praktycznego do plecaka ?
 

Pakując się, należy pamiętać, że prawie wszędzie w podróży można skorzystać z pralni, natomiast w Lake Tahoe będziemy mieć swój domek z pełnym wyposażeniem. Jeśli czegoś zabraknie, wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno te bardziej jak i mniej

przewidywalne). Podczas podróży kupuje się wiele pamiątek i trzeba pamiętać, że i dla nich musi się znaleźć miejsce w Waszym bagażu.

Duży plecak – nasz główny bagaż. Oczywiście można spakować się do torby na kółkach, lecz jeśli ktoś poważnie myśli o całodniowym backpack-u, opcja pierwsza będzie bardziej praktyczna.

Mały plecak – to nasz bagaż podręczny. W nim nosimy cenne rzeczy, takie jak aparat czy kamera oraz potrzebne drobiazgi (kosmetyki, woda itd.). W trakcie wyprawy, kiedy wychodzimy zwiedzać czy jedziemy na wycieczkę, zabieramy tylko mały plecak.

Saszetka na pieniądze i dokumenty – warto wybrać saszetkę zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą na szyi lub brzuchu).

 

Internet

Wi-fi jest dostępne w prawie każdym hotelu,kawiarniach i restauracjach.

 

Napięcie

Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka, którą najlepiej nabyć w Polsce.

 

Kultura podróżowania

Pamiętajmy!

 1. To my przyjeżdżamy do czyjegoś domu i powinniśmy zaakceptować styl życia i tutejsze obyczaje.

 2. Nie krzyczmy, nie stresujmy się, bo nie jesteśmy lepsi – jesteśmy inni!

 3. Jesteśmy na wakacjach, nie wybuchajmy złością i cieszmy się podróżą taką, jaka jest, a nie taką, jaką chcielibyśmy, żeby była.
  Wyjechaliśmy w prawdziwą podróż, aby poznać nowe i nieznane, więc nie denerwujmy się, jeśli to „nieznane” wyobrażaliśmy sobie inaczej.

 

Czy wiesz, dokąd jedziesz?
Swoje wyprawy planujecie najczęściej z dużym wyprzedzeniem, dlatego warto poświęcić trochę czasu dzielącego nas od wyjazdu, na zapoznanie się z miejscem, do którego się wybieracie.

Eksploracja lasów, wycieczki górskie, wyprawy przez pustynie – to marzenia każdego podróżnika. Lecz każdy, kto odbył taką wyprawę w sposób nieodpowiedzialny, wywarł negatywny wpływ na lokalne środowisko naturalne. A przecież zachowanie i wybory każdego podróżującego mogą przyczynić się do polepszenia warunków życia innych ludzi i ochrony środowiska. Jak to zrobić?

 1. Próbuj płacić tylko lokalnym firmom. Na przykład, pij miejscowe piwo lub sok owocowy, a nie towar importowany.

 2. Pomyśl o tym, co się dzieje z Twoimi śmieciami – używaj produktów biodegradowalnych. Oszczędzaj wodę, benzynę czy elektryczność.

 3. Pomagaj chronić miejscową przyrodę poprzez przestrzeganie zasad i regulaminów, takich jak trzymanie się szlaków turystycznych czy przestrzeganie obyczajów dzikiej natury.

 

Informacje o wizie:

Posiadanie wizy do Stanów Zjednoczonych jest wciąż obowiązkiem każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej nie posiadającego Zielonej Karty lub Obywatelstwa Amerykańskiego. Prowadzone są usilne działania na rzecz zniesienia tego obowiązku min przez Polska Izbę Turystyki i mamy nadzieje że już niebawem zostaniemy włączeni do programy bezwizowego Visa Waiver o czym będziemy państwa na bieżąco informowali.

 

,, Nie taki diabeł straszny …………………. „

Formalność dotyczące ubiegania się o wizę turystyczna są proste i przejrzyste a szczegółowe informacje krok po kroku znajdą państwo na oficjalnej stronie Ambasady USA:

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/

 

pomocne linki:

http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp

https://turystyka.wp.pl/wiza-nie-boli-czyli-jak-wyjechac-do-usa-6142735009249409a

https://zbierajsie.pl/wiza-do-usa/

 

Jeśli macie pytania, nie wahajcie się, pytajcie. Tahoe for Life Team i Ethno Adventure postara się udzielić wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące Was sprawy. Jesteśmy tu dla WAS.

 

Dziekujemy!

1/5
1/5
1/7
1/9
1/14
1/5
1/8
1/14
1/6

Jeśli interesują Cię szczegóły wyprawy, zapraszam na:

UWAGA:

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 • w-facebook

Created by ETHNO - Adventure. All rights reserved.